05 Δεκ 2023 10:15

1ο Δημοτικό Παραλίας-Δράση Χριστουγεννιάτικου προγράμματος Etwinning

Συμμετοχή 34ου Νηπ/γείου Πατρών σε Εθελοντικές Δράσεις εν όψει Χριστουγέννων

Αναρτήθηκε: 21 Δεκεμβρίου, 2023 | 11:20 πμ από 34ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

Η ενεργή συμμετοχή του νηπιαγωγείου, των μαθητών και των οικογενειών τους σε φιλανθρωπικές δράσεις, εκφράζει έναν πυρήνα αλληλεγγύης και αγάπης για την κοινωνία. Μέσα από τη συμμετοχή σε bazaar για τον Σύλλογο Γονέων παιδιών με νεοπλασματική ασθένεια “ΦΛΟΓΑ”, την αγορά αστεριών από το “MAKE A WISH” για την εκπλήρωση μιας ευχής ενός παιδιού, που πάσχει από σοβαρή ασθένεια, καθώς και την συγκέντρωση τροφίμων  για τον οργανισμό “ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ” αναδεικνύεται η δύναμη συνεργασίας, με σκοπό την προσφορά της αγάπης, της ελπίδας και της χαράς στους άλλους, δίνοντας ένα δυνατό έμπρακτο παράδειγμα και στους μικρότερους!

Η συμμετοχή των μαθητών σε τέτοιες δράσεις παραμένει ανεξίτηλη στη μνήμη τους μέχρι την επόμενη….Ραντεβού και του χρόνου!